In deze gloednieuwe rubriek deel ik iedere vrijdag een glutenvrije product tip op mijn website. Een glutenvrij product die ik nog niet kende en waar ik positief over ben!
Deze allereerste editie gaat niet over één maar twee glutenvrije producten, namelijk de glutenvrije pannenkoekenmix van AH Vrij van gluten (het glutenvrije huismerk van Albert Heijn) en die van Koopmans. En dat is niet zonder reden, want het is vandaag de 12e editie van Nationale Pannenkoekdag! Dus ik zou zeggen: kijk welke jou het lekkerst lijkt en ga vanavond thuis heerlijk smullen van zelfgemaakte glutenvrije pannenkoeken.
AH Vrij van gluten pannenkoekenmix
Albert Heijn verkoopt een glutenvrije pannenkoekenmix van eigen merk. Deze is op basis van maïszetmeel, rijstmeel en boekweitmeel. Het enige wat je zelf hoeft toe te voegen is melk en eieren (ik bakte ze overigens met ongezoete amandelmelk, zo zijn ze meteen lactosevrij).
Lekker eenvoudig te bereiden dus, en ze waren ook makkelijk om te bakken in de pan! De eerste pannenkoek ging al meteen goed en werd mooi bruin. Ik vind de smaak van deze pannenkoekenmix perfect, als ik eerlijk ben net iets lekkerder dan die van Koopmans. En dat die voor hetzelfde gewicht goedkoper uitvalt dan die van Koopmans is ook mooi meegenomen!
Score: 9/10

- Inhoud en gewicht: 400 gram/12 a 13 porties
- Zelf toevoegen: 800 ml halvolle melk en 5 eieren
- Ingrediënten: zetmeel (51% maïs, aardappel), meel (30% rijst, 15% boekweit), dextrose, rijsmiddel (E450, E500), zout.
- Prijs: 1,69
Koopmans Glutenvrije pannenkoeken
Geweldig dat Koopmans ook een glutenvrije pannnenkoekenmix op de markt heeft gebracht. Het fijne hieraan is dat je deze mix in veel meer (online) winkels en supermarkten kunt kopen dan de glutenvrije pannenkoekenmix van Albert Heijn. Handig!
De glutenvrije pannenkoekenmix van Koopmans heeft dezelfde basis als die van Albert Heijn: maiszetmeel, rijstebloem en boekweitmeel. En ook hier hoef je enkel melk en eieren (3 in plaats van 5) toe te voegen. Ze bakken ook net zo lekker weg! Enige minpuntje voor mij is dat ik de mix iets te zout vond smaken. Maar anderen vinden dit misschien juist lekker.
Score: 8/10

- Inhoud en gewicht: 400 gram/12 a 13 porties
- Zelf toevoegen: 800 ml halvolle melk en 3 eieren
- Ingrediënten: Aardappelzetmeel, maïszetmeel , boekweitmeel, rijstebloem, suiker, rijsmiddelen (E341, E340), zout.
- Prijs: 2,39
Het eindoordeel
De glutenvrije pannenkoekenmix van AH Vrij van gluten is mijn favoriet. Dit komt omdat ik de pannenkoeken minder zout vond dan die van Koopmans, en de mix in verhouding goedkoper is. Nadeel is dat hij op minder plekken verkrijgbaar dan de mix van Koopmans, maar ik fiets er graag een stukje voor om!
Wat is jullie favoriete glutenvrije pannenkoekenmix? Laat het mij weten in de reacties hieronder!
Dit artikel bevat affiliate links. Dit betekent dat als je op deze links klikt ik een kleine vergoeding krijg.
Beeld: Albert Heijn, Glutenvrij in Utrecht.
Ik heb ook liever mixen zonder zout. Kan je zelf kiezen hoeveel je daarvan toevoegt.
LikeLike